НОВИНИ КАФЕДРИ ЕКОНОМІКИ ПОВІТРЯНОГО ТРАНСПОРТУ

Фотогалерея


Відкрите заняття професорки кафедри економіки повітряного транспорту Наталії Васюткіної

22.02.2024 відбулось відкрите лекційне заняття д.е.н., професорки, професорки кафедри економіки повітряного транспорту ФЕБА Наталії Васюткіної зі здобувачами вищої освіти групи ЕП-312Б з навчальної дисципліни «Лідерство та креативна економіка» на тему: «Персональне лідерство». На заняттях були присутні завідувачка кафедри Олена Ареф’єва та та науково-педагогічні працівники кафедри Саміра Пілецька, Тетяна Сімкова, Марія Андрієнко, Катерина Антоненко, Альона Ковальчук, Наталія Сафонік. Лекційне заняття було проведено дистанційно, із використанням платформи Google Meet. На початку заняття було чітко означено план. Візуальний супровід заняття забезпечувався презентаційними матеріалами. Інформація була систематизована, викладена в логічній послідовності. В ході заняття лектор використовувала змістовний, актуальний матеріал для розкриття теми та уміло встановлювала контакт із аудиторією. Активізація мислення здобувачів вищої освіти протягом заняття здійснювалась шляхом висування проблемних питань та їх обговорення в ході лекції, що сприяло активній взаємодії та формуванню доброзичливої атмосфери. Лекційне заняття проведено з дотриманням всіх навчально-методичних вимог.Година корпоративної культури, присвячена Всесвітньому дню соціальної справедливості

20.02.2024 на кафедрі економіки повітряного транспорту відбулася година корпоративної культури, присвячена Всесвітньому дню соціальної справедливості, яку провела куратор групи ЕП-312Б Марія Андрієнко. 20 лютого відзначають Всесвітній день соціальної справедливості у відповідності до рішення Генеральної Асамблеї ООН, починаючи з 2009 року. В нашій країні цей день відзначається з 2011 року з ініціативи Федерації профспілок України й відповідно до Указу Президента України. При проведенні виховної години значну увагу було приділено історії започаткування Всесвітнього дня соціальної справедливості, було наголошено, що соціальна справедливість – одна з найголовніших цінностей суспільства, запорука його стабільності й благополуччя. В умовах воєнного стану, результати, здійснюваного Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини моніторингу, засвідчили, що, попри складну економічну ситуацію, Уряд фінансує пенсії, соціальну допомогу громадянам та спрямовує кошти для виплат жителям тимчасово окупованих територій.
Година корпоративної культури до Дня вшанування Герої Небесної сотні

19.02.2024 на кафедрі економіки повітряного транспорту відбулася тематична година корпоративної культури до Дня вшанування Герої Небесної сотні, яку провела куратор групи ЕП-112б Катерина Антоненко. День Героїв Небесної Сотні покликаний увічнити людську, громадянську і національну відвагу та самовідданість, силу духу і стійкість громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідно вшанувати подвиг загиблих за ідеали демократії, права і свободи людини, європейське майбутнє України. Це – день жалоби, оскільки він пов’язаний із загибеллю громадян під час Революції Гідності та на початку російської агресії на сході України, але він покликаний ушановувати не смерть, а боротьбу за гідне та вільне життя, жертовність і відвагу. Чітка громадянська позиція та готовність обстоювати її до кінця – це ті якості, які мали Герої Небесної Сотні та які гідні наслідування. Смерть Героїв Небесної Сотні змінила суспільну свідомість українців, актуалізувавши значущість таких понять, як право на самовизначення, гідність, свобода, суверенність держави, демократія, європейський вибір. Пам’ять про Героїв Небесної Сотні має бути живою, сприяти громадському активізму, консолідації та формувати усвідомлення відповідальності кожного за майбутнє України.


Зустріч здобувачів вищої освіти із головним економістом Першої Української логістичної компанії 7 лютого 2024 року на кафедрі економіки повітряного транспорту відбулася зустріч здобувачів вищої освіти із головним економістом Першої Української логістичної компанії Андрієм Тепериком на тему: «Значення Excel у роботі економіста підприємства». Excel від Microsoft – це програма, що найбільше використовується на підприємствах у всіх країнах світу. Програма Excel, завдяки спеціальним таблицям, дозволяє сьогодні економістам використовувати його у вигляді основного інструменту у роботі з багатьма даними. Під час зустрічі спікер продемонстрував здобувачам вищої освіти можливості даної програми, що полягають у систематизації даних, пошуку в них помилок та ознайомив із технікою роботи при виконанні розрахунків, звітів тощо. Знання такої універсальної програми дозволить скоротити період часу та спростити виконання складних завдань за рахунок професійних інструментів для аналізу корпоративних даних, автоматичного розрахунку, та створення відповідних зведених таблиць. Щиро дякуємо спікеру за отримані нові знання та відкритість до співпраці !
Кафедра кафедри економіки повітряного транспорту вітає випускників-магістрів Колектив кафедри економіки повітряного транспорту щиро вітає випускників ОПП «Економіка підприємства» з успішним завершенням навчання. Ви пройшли складний шлях, засвоїли глибокі знання та навички, які допоможуть вам у подальшій професійній кар'єрі. Це велике досягнення, яке свідчить про вашу відданість, наполегливість та здібності. Нехай ваші знання, ентузіазм та працьовитість завжди супроводжують вас на шляху досягнень. Бажаємо вам натхнення, успіхів у всіх починаннях та радісних моментів у вашому професійному та особистому житті.05.02.2024 почалася фахова науково-педагогічна практика аспірантів, яка є одним із компонентів освітньої складової освітньо-наукової програми підготовки здобувачів наукового ступеня доктора філософії. Гарант програми, зав.кафедри економіки повітряного транспорту професор Ареф`єва О.В. провела зустріч с аспірантами та керівниками практики. Було акцентовано, що підготовка висококваліфікованих докторів філософії передбачає закріплення набутих теоретичних знань та вдосконалення педагогічних компетентностей у процесі проходження фахової науково-педагогічної практики безпосередньо у навчальному процесі НАУ.


Зустріч зі здобувачами вищої освіти кафедри економіки повітряного транспорту щодо формування індивідуальної освітньої траєкторії 02.02.2024 на кафедрі економіки повітряного транспорту відбулась зустріч зі здобувачами вищої освіти першого (бакалаврського) рівня щодо формування індивідуальної освітньої траєкторії У своєму вступному слові завідувачка кафедри Олена Ареф’єва ознайомила здобувачів вищої освіти із Положенням про формування індивідуальної освітньої траєкторії здобувача вищої освіти в Національному авіаційному університеті. Гарант ОПП «Економіка підприємства» Альона Ковальчук ознайомила здобувачів вищої освіти із переліками вибіркових дисциплін, їх силабусами із зазначенням посилань на відповідні веб-ресурси. Наталія Сафонік ознайомила здобувачів вищої освіти із порядком та особливостями обрання вибіркових дисциплін, відповідно до вище зазначеного Положення та Покрокової інструкції для роботи здобувача вищої освіти в АСФІОТ. Слід зауважити, що вибіркові навчальні дисципліни відіграють важливу роль у забезпеченні набуття компетентностей та досягнення програмних результатів навчання.


23.01.2024 на кафедрі економіки повітряного транспорту відбулась зустріч з віце-президентом Асоціації «Аеропорти України» Олександром Франчуком до якої долучились здобувачі вищої освіти всіх рівнів та науково-педагогічні працівники кафедри. Тема зустрічі: «Першочергові проблеми та завдання авіаційної спільноти щодо впровадження норм ЄС в аеропортах України». В ході заходу обговорили питання, що стосуються розробки нормативно- правових та регуляторних актів авіаційної галузі та аеропортової діяльності, закцентували увагу на першочергових проблемах та завданнях авіаційної спільноти щодо впровадження норм ЄС в аеропортах України, зупинились на можливостях розвитку та відновлення діяльності аеропортів України. Тема заходу викликала жвавий діалог та дискусію. Висловлюємо щиру вдячність спікеру за можливість почерпнути нові знання та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю !
22.01.2024 на кафедрі економіки повітряного транспорту наставниками груп Катериною Антоненко та Наталією Сафонік для здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти проведено тематичні години корпоративної культури до Дня Соборності України. До заходів долучилась завідувачка кафедри Олена Ареф’єва. В ході заходів учасники ознайомились з історією святкування Дня Соборності України, розглянули цікаві факти, пов’язані з минулим та сьогоденням України, висвітлили традиції, які щороку влаштовують у різних куточках нашої країни, обговорили важливість свята Соборності, бо воно нагадує про найголовніший урок нашої спільної історії: в єдності – сила, в розділенні – поразка.


17.01.2024 на кафедрі економіки повітряного транспорту відбулась зустріч зі стейкхолдером – провідним експертом аеродромної служби КП МА «Київ» (Жуляни) Іваном Рябухою до якої долучились здобувачі вищої освіти всіх рівнів та науково- педагогічні працівники кафедри. В ході зустрічі обговорили питання щодо наявності та використання економічного потенціалу КП МА «Київ», стану використання активів, які обліковуються на балансі та проаналізували наявні і потенційні загрози і ризики діяльності, а також можливі перспективи розвитку в умовах повномасштабного вторгнення. Зважаючи на актуальність обговорюваної тематики, спікеру було поставлено багато питань, як зі сторони здобувачів вищої освіти, так і зі сторони викладачів. Щиро дякуємо спікеру за отримані нові знання та відкритість до співпраці !


16.01.2024 на кафедрі економіки повітряного транспорту в рамках забезпечення реалізації індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів вищої освіти в Національному авіаційному університеті затвердили каталог вибіркових дисциплін ОПП «Економіка підприємства» для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. До розширеного засідання кафедри долучились науково-педагогічні працівники кафедри, здобувачі вищої освіти ОС «Бакалавр» та стейкхолдери, зокрема: - Тульчинська Світлана Олександрівна, завідувачка кафедри економіки та підприємництва НТУУ "Київський політехнічний інститут ім. І.Сікорського", д.е.н., професор; - Косенков Денис Сергійович, в.о. начальника відділу моніторингу технічних засобів регулювання дорожнього руху (ТЗРДР) в Шевченківському та Подільському районах КП "Центр організації дорожнього руху" м. Києва; - Лисиця Юрій, співзасновник та керівник міжнародних компаній WayApp, AppSpaceStudio та Qeex; - Владислав Храпач, провідний фахівець з супроводження відновлювальних джерел енергії відділу ведення спеціальних обов’язків ПрАТ «НЕК Укренерго». Також були отримані письмові рецензії-відгуки від ТОВ «ЕкоХаб» та Українського національного комітету Міжнародної торгової палати, що сприяє забезпеченню врахування позицій всіх зацікавлених сторін. Розпочала засідання завідувачка кафедри Олена Ареф’єва, закцентувавши увагу на вимогах Положення про формування індивідуальної освітньої траєкторії здобувача вищої освіти в Національному авіаційному університеті. На засіданні була заслухана інформація гаранта освітньо-професійної програми «Економіка підприємства» професора кафедри Ольги Вовк та представників робочої групи ОПП. В ході ґрунтовної дискусії затвердили переліки рекомендованих та альтернативних вибіркових дисциплін, врахувавши їх актуальність, логічне розташування у семестрах та затребуваність ринком.


11.01.2024 на кафедрі економіки повітряного транспорту відбулась зустріч зі стейкхолдером – провідним фахівцем аеропортової складової інфраструктури Василем Горбачем до якої долучились здобувачі вищої освіти всіх рівнів та науково-педагогічні працівники кафедри. Тема зустрічі: «Перспективи відновлення авіаційної інфраструктури». В ході заходу обговорили особливості розвитку авіатранспортної галузі в Україні в умовах війни, зупинились на питаннях модернізації авіаційної інфраструктури, закцентували увагу на подальших перспективах для розвитку авіаційного сектору. Тема заходу викликала жваву дискусію. Висловлюємо щиру вдячність спікеру за досить актуальну в сучасних умовах тему зустрічі та відкритість до співпраці !


26 грудня 2023 року на кафедрі економіки повітряного транспорту відбувся захист кваліфікаційних робіт здобувачів ОС Магістр ОПП Економіка підприємства, до якого приєдналась в.о. декана ФЕБА Світлана Петровська та завідувачка кафедри Олена Ареф'єва. Здобувачі вищої освіти представили на розгляд Державної екзаменаційної комісії результати своїх досліджень у сфері економіки підприємств, зробивши особливий акцент на сфері транспорту. В роботах відображені усі аспекти діяльності об’єктів дослідження, націлено увагу на забезпеченні їх конкурентоспроможності, економічної безпеки, зміцненні потенціалу, фінансової стійкості, якості послуг, стратегічному управлінні, інноваційному розвитку. Всі представлені до захисту кваліфікаційні  роботи  виконані на актуальні теми, що відповідають сучасному рівню економічного розвитку. Вітаємо випускників кафедри з успішним захистом та присвоєнням відповідної кваліфікації.Тематична година корпоративної культури на кафедрі економіки повітряного транспорту 15.12.2023 на кафедрі економіки повітряного транспорту відбулася тематична година корпоративної культури до Дня Збройних Сил України та Дня сухопутних військ України, яку провела куратор групи ЕП-112б Катерина Антоненко.   Під час кураторської години було продемонстровано презентацію, яку підготувала здобувачка вищої освіти Пікалова Ольга. Учасники зустрічі ознайомилися зі змістом статей Конституції та законів України про захист суверенітету і територіальної цілісності України, розглянули процес формування Збройних Сил України, їх структуру та завдання, обговорили початок повномасштабної війни 2022 року та переглянули відео з бойових позицій. Хоробрість, відвага, самопожертва наших воїнів – героїв різного віку, із різних регіонів України – дає нашій державі змогу стояти, битися, відповідати ворогу й досягати успіху в боях, у посиленні нашої держави, у збереженні життя. Пам’ятаємо про це й дякуємо всім захисникам і захисницям України !!!


13 грудня на кафедрі економіки повітряного транспорту у межах дисципліни «Економіка підприємства» було проведено круглий стіл у змішаному форматі для здобувачів вищої освіти «Особливості розвитку підприємств в умовах воєнного стану» за координації старшого викладача кафедри Наталії Сафонік. До круглого столу долучились завідувачка кафедри Олена Ареф’єва, заступниця декана Ольга Вовк та науково-педагогічні працівники і здобувачі вищої освіти кафедри.  У своїх доповідях Дементьєва Руслана, Снарова Наталія, Сідак Єлизавета та Оніщук Максим розкрили основні аспекти розвитку підприємств України в умовах воєнного стану, зокрема визначили особливості впливу факторів зовнішнього середовища на їх діяльність, обґрунтували заходи для підтримки та посилення  економічної безпеки, в т.ч. на прикладах функціонуючих підприємств, охарактеризували План Відновлення України, який націлений на прискорення стійкого економічного зростання. Здобувачі вищої освіти активно приймали участь в обговоренні та дискутували.  Проведення круглих столів в рамках вивчення навчальних дисциплін дозволяє удосконалити навички аналізу актуальної інформації і публічних виступів, а також сприяє кращому засвоєнню матеріалу.


12.12.2023 на кафедрі економіки повітряного транспорту проведено засідання науково-дослідного гуртка «Дослідження напрямів розвитку економічних систем»  на тему: «Антикризове та вартісно-орієнтоване управління підприємством в умовах євроінтеграційних процесів». У форматі науково-практичного семінару здобувачі вищої освіти третього (PhD) рівня презентували свої дослідження, що викликали цікаву дискусію і обговорення нагальних проблем щодо сталого розвитку підприємств в євроінтеграційних умовах. До науково-практичного семінару долучились науково-педагогічні працівники кафедри та здобувачі вищої освіти. Дякуємо доповідачам за ґрунтовні дослідження, цікаву дискусію бажаємо подальших здобутків на навчально-науковій ниві!Підвищуємо рівень цифрової компетентності Протягом 01.11.2023-13.12.2023 викладачі кафедри економіки повітряного транспорту Альона Ковальчук та Наталія Сафонік успішно пройшли навчання за програмою підвищення кваліфікації І онлайн школи «Цифрові технології в наукових дослідженнях». Організатори: Рада молодих вчених національної академії педагогічних наук України, Інститут цифровізації освіти НАПН України, Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, Інститут соціальної та політичної психології НАПН України, Офіс підтримки вченого, ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації» (УкрІНТЕІ), Освітній хаб «Центр неперервної освіти». Програма І онлайн школи включала два модулі (цифрові технології для проведення наукового дослідження та виконання науково-організаційної діяльності та застосування цифрових технологій для розвитку іміджу вченого та наукової комунікації) та передбачала відвідування лекційних занять, підсумкове тестування, тренінги та виконання практичних завдань. В межах реалізації І онлайн школи, 13.12.2023 р. також мали змогу долучитись до роботи круглого столу «Розвиток цифрової компетентності вченого: досвід та перспективи». Висловлюємо щиру вдячність організаторам за можливість долучитись до заходів !


05.12.2023 на кафедрі економіки повітряного транспорту Наталією Сафонік проведено тематичну годину корпоративної культури до Дня Збройних Сил України. Щорічно 6 грудня  в Україні відзначається День Збройних Сил України. Під час кураторської години здобувачі і наставник обговорили історію започаткування свята, традиції, проаналізували структуру Збройних Сил України, розглянули рейтинг армій світу за версією Global Fire Power та зміну позицій України в ньому. Збройні Сили України – це щит і меч нашої Батьківщини, наш захист і опора. Висловлюємо щиру подяку нашим Захисникам і Захисницям ! Вами захоплюється весь світ ! З Днем Збройних Сил України !Вшанування пам’яті жертв Голодоморів  22.11.2023 та 24.11.2023 на кафедрі економіки повітряного транспорту кураторами академічних груп Тетяною Сімковою та Марією Андрієнко проведено корпоративні години до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.  Пам’ять про найтрагічніші сторінки українського народу – це наш реванш за мільйони вбитих. Вона робить нас сильнішими, бо в пам’яті вони оживають і стають поруч з нами у нинішній боротьбі.  У 2023 році День пам’яті жертв Голодоморів припадає на 25 листопада. В цей день о 16.00 відбудеться Загальнонаціональна хвилина мовчання та Всеукраїнська акція «Запали свічку», до якої зможе долучитися кожен бажаючий. Цей вогник символізуватиме нашу скорботу та пам’ять про мільйони загублених життів наших співвітчизників і нашу віру у майбутнє.


22 листопада 2023 року для здобувачів вищої освіти спеціальності 051 "Економіка" Факультету економіки та бізнес-адміністрування була проведена гостьова лекція Храпача Владислава - випускника кафедри економіки повітряного транспорту, провідного фахівця з супроводження відновлювальних джерел енергії відділу ведення спеціальних обов'язків ПрАТ «НЕК Укренерго»  на тему: "Ринок електричної енергії: як на ньому працюють виробники електричної енергії з відновлювальних джерел енергії". Лекція розпочалась із вітання завідувачки кафедри Олени Ареф'євої, яка наголосила на актуальності обраної теми та необхідності розуміння процесів функціонування ринку електричної енергії в умовах війни. Храпач Владислав розповів здобувачам, присутнім на лекції про основи роботи різних видів електростанцій в Україні, детально зупинився саме на принципах роботи відновлюваних джерел енергії. Лектор у цікавій та зрозумілій формі пояснив  студентам основні аспекти функціонування ринку  електричної енергії, зокрема через призму роботи підприємств, які є виробниками електричної енергії з відновлювальних джерел енергії. Проведення гостьових лекцій на кафедрі економіки повітряного транспорту дозволить здобувачам вищої освіти різних рівнів дізнатись про практичні аспекти функціонування підприємств різних галузей економіки, забезпечує комунікацію із практиками у сфері економіки підприємства  та сприяє поглибленню розуміння реальних аспектів функціонування економічного середовища. Дякуємо Храпачу  Владиславу за цікаву лекцію.


22 листопада 2023 р. доцентом кафедри економіки повітряного транспорту ФЕБА Ковальчук Альоною була проведена відкрита лекція з навчальної дисципліни "Стратегія підприємства та комунікації" на тему "Функціональні стратегії підприємства"  для здобувачів 4го курсу ОПП Економіка підприємства.  Під час лекції було обговорено питання щодо основних аспектів, факторів та елементів функціональних стратегій підприємства  та їх ролі у загальному стратегічному позиціонуванні підприємств.  Лектор приділила значну увагу виробничій та маркетинговій стратегіям, визначила їх основні елементи та завдання. Не менш актуальним було питання щодо формування стратегії управління персоналом. До відкритої лекції приєднались завідувачка кафедри Олена Ареф'єва, заступник декана Ольга Вовк та викладачів кафедри економіки повітряного транспорту. Загалом лекція проведена на належному теоретичному, практичному та методичному рівні; тема відповідає робочій програмі навчальної дисципліни та  дозволяє здобувачам вищої освіти здобути актуальні знання щодо стратегічного розвитку підприємств.


20 листопада 2023 року в рамках науково-дослідної роботи студентів здобувачі 1 курсу ОПП Економіка підприємства  разом з координатором науково-дослідної роботи студентів Наталією Васюткіною відвідали науково-технічну бібліотеку НАУ. Ознайомились з широким спектром можливостей бібліотечних послуг, зокрема   абонементи, читальні зали, комп’ютерний клас, електронний каталог, довідково- пошуковий апарат, можливостей доступу до світових інформаційних ресурсів та ін. Атмосфера в бібліотеці сприяє і налаштовує на проведення наукового пошуку. Задоволені, налаштовані та творчий лад здобувачі поставили за мету гідно попрацювати над науково- дослідною роботою в першому навчальному семестрі. Успіхів і творчої наснаги в наукових здобутках нашим здобувачам !


20.11.2023 року професоркою кафедри економіки повітряного транспорту Наталією Васюткіною проведено засідання науково-дослідного гуртка «Синергія»  на тему: «Сталий розвиток підприємств в контексті євроінтеграційних процесів України у глобальну спільноту». У форматі науково-практичного семінару здобувачі вищої освіти другого (магістерського) рівня презентували свої дослідження, що викликали цікаву дискусію і обговорення нагальних проблем, перепонів щодо сталого розвитку підприємств в євроінтеграційних умовах. До науково-практичного семінару долучились науково-педагогічні працівники кафедри та здобувачі вищої освіти. Дякуємо доповідачам за ґрунтовні дослідження, цікаву дискусію бажаємо подальших здобутків на навчально-науковій ниві!


16 листопада кафедра економіки повітряного транспорту провела секційне засідання ІV Міжнародної науково-практична конференції  «Розвиток економіки та бізнес-адміністрування: наукові течії та рішення» за темою «ІНТЕЛЕКТУАЛЬНО-ЦИФРОВІЗАЦІЙНІ ТЕНДЕНЦІЇ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА». На початку засідання учасників привітали в.о. декана ФЕБА Світлана Петровська та завідувачка кафедри Олена Ареф’єва.  З цікавими доповідями виступили професори Олена Ареф’єва (Актуалізація економічного середовища до умов низьковуглнцевої економіки) та  Саміра Пілецька (Гендерні аспекти участі жінок у корпоративному бізнесі). Доповідь щодо факторів впливу на економічну ефективність логістики в умовах воєнного стану здійснив здобувач вищої освіти ОНП Економіка Володимир Резнік.  Учасниками секції були запрошені колеги, викладачі кафедри, здобувачі усіх рівнів вищої освіти (зокрема й за спеціальністю 051 «Економіка»).  Дякуємо усім учасникам за активну участь у обговоренні актуальних тем економічного розвитку.


В межах навчальної дисципліни «Економіка і організація інноваційної діяльності» для здобувачів 4 курсу спеціальності 051 «Економіка» ОС «бакалавр» денної форми навчання професором кафедри економіки повітряного транспорту Володимиром Титикалом 2 листопада 2023 року було проведено відкрите лекційне заняття на тему «Особливості створення інновацій і формування попиту на них». Лектором були розглянуті наступні питання: сутність попиту на інновації та засоби його відображення; попит як один з чинників формування інновацій; умови, за яких інновація стає товаром, формування попиту на інновації; система планування та організація створення нового товару (роботи, послуги); чинники попиту на інновації, види попиту; особливості чинників попиту на нововведення, вплив чинників на зміну попиту на нову продукцію. В ході лекції значну увагу приділено засобам ідентифікації продукції, групам нового товару та видам інноваційної продукції. Матеріал лекції було продемонстровано за допомогою влучно підібраного різноманітного презентаційного матеріалу у вигляді слайдів, згідно із зазначеною тематикою, що дозволило лекторові застосовувати різноманітні навчальні прийоми: розповідь, характеристика, пояснення, коментування тощо. Лекція досягла поставленої мети, була проведена на високому науково- теоретичному і методичному рівнях та відповідає сучасним вимогам закладу вищої освіти. Проведене лекційне заняття отримало позитивні відгуки, зокрема, відзначено професіоналізм лектора, вміння зосередити увагу студентів на основних положеннях лекції та забезпечити відповідну робочу атмосферу


31.10.2023 на кафедрі економіки повітряного транспорту ФЕБА проведено семінар на тему: «Неформальна освіта як чинник професійного розвитку» для здобувачів другого (магістерського) та третього (освітньо- наукового) рівнів вищої освіти. В ході заходу гаранти ОНП «Економіка» Олена Ареф’єва та ОПП «Економіка підприємства» Тетяна Сімкова закцентували увагу здобувачів вищої освіти на особливостях визнання результатів неформальної та інформальної освіти. В свою чергу спікерка зустрічі Наталія Сафонік більш детально ознайомила здобувачів із особливостями неформальної та інформальної освіти, порядком перезарахування результатів відповідно до Положення про порядок визнання результатів навчання, здобутих шляхом неформальної та/або інформальної освіти Національного авіаційного університету, закцентувала увагу на платформах для отримання неформальної освіти. Під час діалогу обговорили найбільш актуальні питання щодо ролі  неформальної освіти для професійного розвитку.День української писемності та мови в Україні цьогоріч вперше відзначається 27 жовтня.  Це свято спрямоване на підвищення усвідомлення важливості української мови, літератури, культури для національної ідентичності та їх підтримку і популяризацію.Колектив кафедри економіки повітряного транспорту традиційно прийняв участь у написанні радіодиктанту національної єдності. Головна мета радіодиктанту єдності - не перевірити знання, а об'єднати українців в Україні та за її межами. Мова є ключем до нашої ідентичності, а єдність - сила України !


27 жовтня 2023 року в групі ЕП-312Б відбулася відкрита кураторська година, присвячена Пилипу Орлику (1672-1742), політичному, державному та військовому діячу, гетьману України й упоряднику «Конституції Пилипа Орлика». «Українська справа стала для Орлика правдивим змістом його життя» - так підкреслив дослідник життя і діяльності П.Орлика, відомий український історик Б.Крупницький. П.Орлик є автором документу «Пакти і Конституції прав і вольностей Війська Запорізького», що пізніше отримав назву «Конституція Пилипа Орлика» та стала першою українською Конституцією, а також однією з перших конституцій у Європі. Політичні ідеали Пилипа Орлика ґрунтувалися на принципах християнства, справедливості та гуманізму, мали прогресивний характер, відповідали бажанню українського народу бути серед  народів європейської цивілізації.   Дякуємо спікеру Марії Андрієнко за змістовний захід.Культура спілкування, як необхідна навичка сучасного спеціаліста.
З 16 по 20 жовтня кураторами кафедри економіки повітряного транспорту для свої груп було влаштовано марафон кураторських годин на тему "Культура спілкування". Проведення таких кураторських годин сприяє розвитку у здобувачів Soft skills: навичок спілкування із викладачами та одногрупниками, ввічливості, поваги до інших, вміння слухати та висловлювати свої думки, врегульовувати конфлікти та адаптуватись до різних ситуацій. Ця ініціатива спрямована на підготовку наших здобувачів до успішної кар’єри у сфері економіки підприємства, де ефективне спілкування дуже важливе.13 жовтня  для групи ЕП-412б наставником Ковальчук Альоною  була проведена кураторська година на тему: "Історія українського козацтва" , яка присвячена Дню козацтва, Дню Захисників та Захисниць України. Під час кураторського здобувачі та наставник обговорили історію становлення козацтва в Україні та його вплив на культуру ведення бойових дій в сучасній війні.  Здобувачі вищої освіти наголосили, що "козацький дух" українських Захисників та Захисниць є важливою складовою ведення боротьби за незалежність та суверенітет України. У сучасному світі знання історії українського козацтва є підґрунтям  формування свідомого громадянського суспільства.


12 жовтня відбулась відкрита лекція професора кафедри економіки повітряного транспорту ФЕБА Вовк Ольги на тему «Персонал авіапідприємств, продуктивність і оплата праці» в рамках викладання дисципліни «Економіка авіапідприємств». Окрім здобувачів вищої освіти освітньо-професійної програми «Авіаційна логістика», які вивчають дану дисципліну, до лекції могли приєднатись всі бажаючі. Зокрема, серед присутніх в дистанційному форматі були завідувачка кафедри економіки повітряного транспорту Олена Ареф’єва, заступниця декана ФЕБА Оксана Попович, представники науково-педагогічного колективу НАУ.  В межах тематики відкритої лекції було презентовано основні теоретичні положення та законодавчі норми управління персоналом, нарахування заробітної плати та оцінювання продуктивності на авіаційних підприємствах. Було показано здобувачам приклади економічних розрахунків та аналізу персоналу на провідних українських підприємствах авіаційної сфери. Матеріал лекції викладено у логічній послідовності, структуровано та візуалізовано, що в сукупності дозволило досягти мети заняття, концентрувати увагу присутніх на основних положеннях теми. Відкрита лекція була проведена на високому науково-теоретичному і методичному рівня, що відповідає сучасним вимогам закладу вищої освіти.
На кафедрі економіки повітряного транспорту Альоною Ковальчук та Наталією Сафонік організовано брейн-ринг до Дня економіста. В чудовий осінній день, напередодні Дня економіста, студенти ОПП «Економіка підприємства» мали можливість проявити та випробувати себе на захоплюючій грі – «Брей-ринг». Всі присутні мали змогу стати свідками цікавої боротьби майбутніх економістів. Дякуємо студентам-другокурсникам за підготовку до проведення брейн-рингу та за їх гарний настрій, як спікерів, який передався всім присутнім, а студентам-першокурсникам за їхню кмітливість, ерудицію та обізнаність у питаннях економічного спрямування. Навчаємось ! Розвиваємось ! Комунікуємо !


10.10.2023 на кафедрі економіки повітряного транспорту відбувся семінар для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти на тему «Академічна доброчесність – основа сталого наукового розвитку університету та дієвий інструмент забезпечення якості вищої освіти». Спікеркою заходу виступила професорка кафедри Саміра Пілецька, яка закцентувала увагу на основних принципах дотримання академічної доброчесності, охарактеризувала основні види і типи плагіату, звернула увагу на правила цитування і посилання на використані джерела, специфіку виконання наукових та академічних робіт та процедуру перевірки академічних текстів на плагіат, ознайомила із особливостями виявлення та встановлення фактів порушення академічної доброчесності і відповідним розділом сайту НАУ, де висвітлені всі основні документи щодо забезпечення дотримання принципів академічної доброчесності.


10.10.2023 на кафедрі економіки повітряного транспорту відбулось організаційне засідання науково-дослідного гуртка аспірантів «Дослідження напрямів розвитку економічних систем »  на тему:  «Організація роботи у 2023/2024 н.р.». На порядку денному обговорили питання щодо можливостей участі в науково-практичних конференціях, семінарах, круглих столах, конкурсах та заходах неформальної освіти. Координаторка науково-дослідного гуртка професорка кафедри Наталія Васюткіна ознайомила здобувачів вищої освіти  з особливостями формування індивідуального плану розвитку здобувача, закцентувала увагу на тому, що таке індивідуальний план розвитку (ІПР), які є складові ефективного ІПР, обґрунтувала його важливість в контексті формування двох груп ключових знань і вмінь – hard skills і soft skills. Активно спланована науково-дослідна діяльність сприяє формуванню загальних і спеціальних компетентностей майбутніх фахівців.
10.10.2023 бакалаври кафедри економіки повітряного транспорту відвідали семінар на тему: «Тайм - менеджмент, як інструмент для успіху», який було організовано сектором психолого-педагогічної роботи відділу по роботі зі студентами НАУ. Дякуємо психологу відділу Олені Шуляк, яка виступила спікеркою на заході, адже особистісний розвиток та ефективне використання часу є важливими складовими на шляху до успіху.