НОВИНИ КАФЕДРИ ЕКОНОМІКИ ПОВІТРЯНОГО ТРАНСПОРТУ

Фотогалерея

Захист кваліфікаційних робіт здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти на кафедрі економіки повітряного транспорту

11-12.12.2024 на кафедрі економіки повітряного транспорту відбулись захисти кваліфікаційних робіт здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Економіка підприємства». Магістранти продемонстрували високий рівень підготовки, представивши актуальні дослідження, спрямовані на вирішення сучасних економічних викликів в умовах посилення конкуренції, сталого розвитку та післявоєнного відновлення економіки. Екзаменаційна комісія високо оцінила роботу здобувачів, відзначивши новизну і практичну значущість їхніх робіт. Щиро вітаємо магістрів із успішним захистом та бажаємо їм подальших наукових і професійних здобутків! Попереду нові виклики, можливості й перспективи, які відкривають шлях до реалізації своїх знань у реальному економічному середовищі !

news image news image
Засідання секції «Інтелектуально-цифровізаційні тенденції економічного розвитку: теорія і практика» V Міжнародної науково-практичної конференції «Розвиток економіки та бізнес-адміністрування: наукові течії та рішення»

11.11.2024 на кафедрі економіки повітряного транспорту відбулося засідання секції «Інтелектуально-цифровізаційні тенденції економічного розвитку: теорія і практика» V Міжнародної науково-практичної конференції «Розвиток економіки та бізнес-адміністрування: наукові течії та рішення». До заходу долучились науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти. Спікерами виступили завідувачка кафедри Олена Ареф’єва, професорки кафедри Наталія Васюткіна і Саміра Пілецька, а також здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти. В ході заходу обговорили сучасні тенденції цифровізації та її вплив на різні сфери економіки, ділилися досвідом реалізації інтелектуальних рішень на підприємствах, обговорювали приклади успішного впровадження цифрових інструментів та їхній вплив на бізнес-результати, обмінювалися думками щодо подальшого розвитку цифрових рішень у різних галузях економіки. Дякуємо спікерам за змістовні доповіді, плідну дискусію та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю !

news image news image
Участь викладачів та здобувачів кафедри економіки повітряного транспорту у заходах від UGEN

Протягом 1 семестру 2024-2025 н.р. викладачі та здобувачів вищої освіти кафедри економіки повітряного транспорту активно приймали участь у заходах, які націлені на співпрацю бізнесу та освіти від UGEN. Зокрема, професорка кафедри Наталія Васюткіна та доцентка кафедри Наталія Сафонік взяли участь у проєкті з розвитку співпраці бізнесу та освіти «Uni-Biz Dridge: Освіта в умовах невизначеності», в ході якого розглянули стратегії взаємодії освіти і бізнесу в умовах невизначеності, особливості розвитку команд через занурення в проєктну роботу, питання інформаційної безпеки як невід’ємної складової організації навчального процесу, а також можливості АІ-технологій для формування навчальних відео. Також здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти взяли участь в освітньо-кар’єрному заході «Economist Саrеer Way», в ході якого розглянули особливості фінансової звітності підприємств, питання аналізу фінансового стану та формування бюджету, особливості управління командою, АІ технології в міжнародній практиці та особливості управління фінансовими, екологічними і соціальними ризиками. Дякуємо організаторам за можливість навчатися, вдосконалювати свої навички та отримувати нові знання !

news image
Участь завідувачки кафедри економіки повітряного транспорту Олени Ареф’євої у міжнародному симпозіумі

07.11.2024 завідувачка кафедри економіки повітряного транспорту Олена Ареф’єва взяла участь у міжнародному симпозіумі «Сталий економічний розвиток і диджиталізація: імплементація європейських практик в українську освітню модель», долучившись до науково-практичних дискусій з доповіддю на тему: «Національні тренди економіки та їх вплив на систему вищої освіти України». В цілому, в ході заходу обговорили глобальні та національні тренди в системах вищої освіти та їх вплив на економіку, актуальні проблеми і виклики, пов’язані з інтеграцією принципів сталого розвитку та цифрових технологій у сферу освіти.

news image
Кафедра економіки повітряного транспорту долучилась до зустрічі з керівницею національного контактного пункту «Європейський інститут технологій та інновацій» програми HORIZON EUROPE

29 жовтня 2024 року кафедра економіки повітряного транспорту долучилась до зустрічі з керівницею національного контактного пункту «Європейський інститут технологій та інновацій» програми HORIZON EUROPE професоркою Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Віталіною Бабенко. Тема зустрічі: «Європейський інститут інновацій та технологій: грантові можливості». В ході заходу спікерка ознайомила всіх присутніх із структурою, напрямами діяльності та можливостями Європейського інституту технологій та інновацій (ЕІТ), який створений з метою посилення інноваційної спроможності Європи та є невід’ємною частиною Horizon Europe, Рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій. Спікером будуть презентовані пріоритетні напрями проєктів, технічні вимоги до їх оформлення та умови участі. Тема зустрічі викликала неабиякий інтерес та плідну дискусію. Дякуємо завідувачці кафедри економіки та менеджменту Вікторії Прохоровій за запрошення та змогу отримати цінну інформацію щодо міжнародної співпраці та грантової проєктної діяльності.

news image
Засідання науково-дослідного гуртка «Дослідження напрямів розвитку економічних систем» на кафедрі економіки повітряного транспорту

29.10.2024 року відбулось перше засідання науково-дослідного гуртка «Дослідження напрямів розвитку економічних систем», в рамках науково- практичного семінару на тему: «Досвід проєктної діяльності при відновленні економіки України» на якому здобувачі 2 курсу PhD презентували свої дослідження, модератором якого була професорка кафедри Ольга Вовк. З доповідями виступили Дмитро Мальнов, Вадим Василега, Олександр Гнатчук. До наукової дискусії долучились завідувачка кафедри економіки повітряного транспорту Олена Ареф’єва, науково-педагогічні працівники кафедри, здобувачі вищої освіти третього (PhD) рівня. Обговорили ряд можливостей в реалізації різних проєктів щодо відновлення економіки України, зокрема використання досвіду реформи К. Аденауера та Л. Ерхарда як прикладу успішної післявоєнної відбудови німецької економіки, розвиток економічного потенціалу підприємств на основі бізнес- моделі Остервальдера, досвід відбудови та модернізації Дніпровської гідроакумулюючої електростанції. Дякуємо доповідачам за ґрунтовні дослідження, всім учасникам за цікаву дискусію, бажаємо отримані інсайти, інноваційні ідеї втілювати з своїх наукових доробках, подальших здобутків на навчально-науковій ниві !

news image
Онлайн-зустріч щодо формування траєкторії працевлаштування на кафедрі економіки повітряного транспорту

24.10.2024 на кафедрі економіки повітряного транспорту відбулася онлайн- зустріч щодо формування траєкторії працевлаштування із HR бізнес партнером АТ «ОТП Банк» Костантином Павленком. До заходу долучились завідувачка кафедри Олена Ареф’єва, викладачі та здобувачі вищої освіти спеціальності 051 «Економіка». В ході заходу учасники мали унікальну можливість дізнатися про поточні можливості працевлаштування в банку, специфіку банківських продуктів і послуг, умови роботи в одному з провідних банків України, практичні поради щодо успішного проходження відбору та підготовки до співбесіди, можливості професійного зростання для молодих спеціалістів. Дякуємо спікеру за змістовні відповіді на питання учасників та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю !

news image news image
Засідання науково-дослідного гуртка «Синергія» на кафедрі економіки повітряного транспорту

21.10.2024 року на кафедрі економіки повітряного транспорту професоркою Наталією Васюткіною проведено засідання науково-дослідного гуртка «Синергія» на тему: «Стратегії сталого розвитку підприємств у глобальному, євроінтеграційному контексті». До заходу долучились завідувачка кафедри Олена Ареф’єва, викладачі та здобувачі вищої освіти спеціальності 051 «Економіка». У форматі науково-практичного семінару здобувачі вищої освіти другого (магістерського) рівня презентували свої дослідження, що викликали цікаву дискусію і обговорення нагальних проблем сталого розвитку, вибору певних векторів стратегій розвитку, перепонів щодо імплементації ESG-принципів в українських компаніях в рамках євроінтеграційних умов. Дякуємо доповідачам за ґрунтовні дослідження, цікаву дискусію, бажаємо подальших здобутків на навчально-науковій ниві !

news image
Майстерклас на кафедрі економіки повітряного транспорту

14.10.2024 на кафедрі економіки повітряного транспорту відбувся майстерклас по роботі із платформою MetaTrader приурочений до Дня економіста. До заходу долучились завідувачка кафедри Олена Ареф’єва, викладачі та здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 051 «Економіка». MetaTrader 4 – це потужна та гнучка платформа, яка пропонує трейдерам безліч функціональних можливостей для аналізу ринків та укладання угод, з якими в режимі реального часу ознайомив усіх присутніх запрошений спікер, сержант 54 бригади Віктор Іванов. В ході заходу студенти отримали можливість не лише ознайомитися з основними функціями цього інструменту для фінансового аналізу та трейдингу, але й дізнатися про практичні кейси його застосування при вирішенні економічних задач. Віктор Анатолійович ознайомив усіх із тонкощами та інструментами аналізу ринкових трендів та управління ризиками, що стало чудовою можливістю для студентів поглибити свої знання та отримати практичні навички. Висловлюємо щиру вдячність спікеру та сподіваємось на подальшу співпрацю !

news image
Відкрита лекція доцентки кафедри економіки повітряного транспорту Марії Андрієнко

В межах навчальної дисципліни «Економіка і організація інноваційної діяльності» для здобувачів 4 курсу спеціальності 051 «Економіка» ОС «бакалавр» денної форми навчання доцентом кафедри економіки повітряного транспорту Марією Андрієнко 12 жовтня 2024 року було проведено відкрите лекційне заняття на тему «Інноваційний проект: обґрунтування та реалізація». У межах тематики відкритої лекції лектором було розкрито сутність інноваційного проєкту як об’єкту фінансування, розглянуто критерії та умови оцінювання інноваційного проекту, охарактеризовано види інноваційних проектів за класифікаційними ознаками та наведено комплекс показників оцінювання інноваційних проєктів. Значну увагу приділено обґрунтуванню основних позицій бізнес-плану інноваційного проекту та стратегічних аспектів фінансування інноваційного проєкту. Лекцію супроводжував влучно підібраний різноманітний презентаційний матеріал, який включав фото матеріали із зазначеної тематики, що дозволило лекторові застосовувати прийоми розповіді, показу, характеристики, пояснення, коментування і зберегти стійку увагу слухачів протягом всього заняття. Лекція досягла своєї мети, проведена на високому науково- теоретичному і методичному рівнях та відповідає сучасним вимогам закладу вищої освіти. Заняття одержало схвальні відгуки, зокрема відзначено професіоналізм лектора, вміння зосередити увагу студентів на головних положеннях матеріалу лекції, створити робочу та творчу атмосферу.

news image

news image
Відкрите заняття старшої викладачки кафедри економіки повітряного транспорту Наталії Сафонік

03.10.2024 на кафедрі економіки повітряного транспорту відбулось відкрите лекційне заняття к.е.н., старшої викладачки кафедри Наталії Сафонік із здобувачами 4 курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти з навчальної дисципліни «Стратегія підприємства та комунікації» на тему: «Функціональні стратегії підприємства». На занятті були присутні завідувачка кафедри Олена Ареф’єва та науково- педагогічні працівники кафедри Саміра Пілецька, Наталія Васюткіна, Марія Андрієнко, Катерина Антоненко, Альона Ковальчук, Тетяна Сімкова. Лекційне заняття було проведено в дистанційному форматі із використанням сервісу Google Meet, що є частиною Google Workspace та дозволяє спілкуватись онлайн за допомогою відеоконференцій. Лекційне заняття було забезпечено візуальним супроводом у вигляді презентаційних матеріалів. На початку заняття було чітко означено план. В ході лекції використано змістовну, актуальну інформацію, що була систематизована та викладена в логічній послідовності. Лектор вміло встановлювала контакт з аудиторією шляхом обговорення проблемних питань. В цілому лекційне заняття проведено на належному теоретичному, практичному та методичному рівні; тема відповідає робочій програмі навчальної дисципліни та дозволяє здобувачам вищої освіти здобути актуальні знання.

news image